Vodoměrům mráz nesvědčí

Drobečková navigace

zpět

16. 11. 2018

Jak nám je stále dáváno na vědomí, že zima bude v letošním roce v porovnání s minulostí ještě více nepříjemná, tak i my chceme pomoci radou pro naše odběratele pitné vody na Kolínsku a okolí.

 

S náhlým mrazivým počasím upozorňujeme odběratele, pokud tak neudělali, aby co nejdříve „zazimovali“  vodoměry. Mráz totiž může způsobit nepříjemnost v podobě zamrzlého vodoměru. 

Přitom stačí zařízení včas jednoduchým způsobem zabezpečit. Doporučujeme dohlédnout na to, aby vodoměr, který je umístěn v šachtách či nevytápěných částech domu, byl ochráněn vhodným tepelně izolačním materiálem. Vodoměr nejlépe obložte polystyrenovými bloky či izolační minerální vatou. Nezapomeňte také dohlédnout, aby sklepní okna, případně venkovní šachty byly pečlivě uzavřeny bez přístupu studeného venkovního vzduchu.

Pokud vodoměr zamrzne, znamená to pro majitele nemovitosti minimálně zbytečné výdaje za jeho výměnu, v horším případě i úhradu škody způsobené nekontrolovaným únikem vody. To platí zejména pro rekreační chaty a chalupy, kam majitelé v zimě jezdí velmi omezeně a problém tak nemusí odhalit včas.

Informace o možnostech ochrany vodoměru naleznete zde: 

                              

Přejít na navigaci